Sezon 2021 w pełni... Mazury, Chorwacja, Włochy, a Ty?

Sezon 2021 w pełni... Mazury, Chorwacja, Włochy, a Ty?

Sezon żeglugowy 2021 jest już rozpoczęty na całego.

     Jedni wybierają się na nasze rodzime Mazury, a inni w poszukiwaniu odpoczynku i atrakcji zwiedzą wody u wybrzeży Grecji, Chorwacji czy Włoch. Niektórzy skorzystają z czarteru yachtu i wsparcia profesjonalnego Skippera, a inni wypłyną w siną dal swoją własną łodzią lub yachtem. Tak czy inaczej wszystkich miłośników żeglugi czekają naprawdę przyjemne chwile.

     Swoją uwagę coraz częściej zwracamy w kierunku łodzi i yachtów z napędem elektrycznym. Czy to jest kolejna moda lub fanaberia klientów? Czy stoi za tym jakieś lobby? Nic bardziej mylnego. Każdy kto ma porównanie wynikające z żeglugi jednostką zarówno z tradycyjnym silnikiem jak i z elektrykiem, bez większego problemu dostrzeże kilka różnic już na „dzień dobry”. Oczywiście nie oznacza to, że każdy od razu przesiądzie się na stałe na elektryka, ale zalety są jednak niepodważalne.

  • Cicho i przyjemnie. Żeglowanie yachtem z napędem elektrycznym jest naprawdę ciche. Bez zbędnego hałasu i wibracji. Zamiast turkotu dobiegającego z silnika możemy w pełni cieszyć się naturą
  • Brak spalin. Skoro już jesteśmy na środku jeziora lub kilometry od brzegu morza to poczujmy ten klimat pełną piersią. Silnik elektryczny nie generuje żadnych spalin ani innych zapachów.
  • Czyste środowisko. Co prawda nie ma to większego znaczenia dla nas w danej chwili, ale jeżeli silniki elektryczne staną się już powszechnym standardem to natura naprawdę się za to odwdzięczy.

 

     Nie pozostaje nic innego jak spróbować przygody z elektrycznym napędem np. czarterując taki yacht lub wymieniając silnik we własnym. We mnie osobiście powstała obawa, czy to naprawdę jest takie proste jak w reklamach, ale technicy firmy E-Tech rozwiali moje wątpliwości – wszystkie silniki tego producenta montujemy na zasadzie plug and play – proste podłączenie i od razu przyjemność z pływania. Kilka śrubek, poprowadzenie kabli do kokpitu i na tym koniec. A dla takich osób jak ja ( informatyk nie mający czasu na takie montaże ) zawsze pozostaje możliwość zlecenia instalacji. Można więc skorzystać z usług producenta, lub innej zaprzyjaźnionej firmy.

                Prosty plan na zakup silnika elektrycznego do swojej łodzi lub yachtu:

  • Kontakt z naszym handlowcem pod numerem telefonu +48 606 219 712 lub mailem pisząc na adres sales@etechdrives.com
  • Wybór odpowiedniego silnika i osprzętu
  • Szybka płatność i jeszcze szybsza wysyłka
  • Prosty montaż plug and play
  • Testowanie na pobliskim jeziorze

Zapraszamy do kontaktu. Sezon dopiero się rozpoczyna.

 

 

The two electric engines and Autopropellors are most e cient.

Ya został specjalnie zaprojektowany i zbudowany jako zero emisyjny statek żaglowy. Ma udokumentowane osiągnięcia. Ya odbył już podróż dookoła świata, będąc pierwszym statkiem, który w ogóle nie korzystał z paliw kopalnych.

Cieszymy się, że jako producent silników elektrycznych E-TECH mamy znaczący wpływ na ulepszanie świata. Czyste powietrze to tylko jeden z pozytywnych efektów naszej pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym projekcie w którym bierzemy udział? Zajrzyj na oficjalną stronę  www.fossilfreearoundtheworld.org

The Ya sails around the world without using fossil fuels.

pozostałe nowości