Silniki elektryczne E-TECH

> Prosta i szybka instalacja
  Każdy układ E-TECH WG (wewnętrzny) posiada w standardzie zacisk wału do podłączenia z istniejącym wałem śruby napędowej i może być dostarczony w wymaganym rozmiarze oraz średnicy. Podłączenie silnika E-TECH WG do dowolnego rozmiaru wału śruby napędowej jest bezproblemowe. Wsporniki silnika mogą również być przystosowane do dowolnego rozmiaru podstawy silnika.  
> Wbudowane łożysko oporowe
  Każdy silnik E-TECH posiada wbudowane łożysko oporowe o podwójnym działaniu. Łożysko osiowe ze śruby napędowej jest prowadzone do obudowy silnika w sposób wydajny oraz bez oporu.
> Programowanie poprzez Bluetooth
Użytkownik może połączyć się w łatwy sposób ze sterownikiem poprzez połączenie Bluetooth z systemem Android. Użytkownik w prosty sposób może zaprogramować/przeprogramować sterownik (np. ograniczenia prędkości silnika).
> Kompletny system
Każdy układ napędowy E-TECH to kompletny system. Zestaw zawiera wszystko, co jest niezbędne do instalacji elektrycznego układu napędowego gotowego do użytku na Twojej łodzi. Zainstaluj, podłącz i ruszaj! Nic nie może pójść źle.
> 2 w 1: Silnik i generator
Napędy elektryczne E-TECH (4 kW lub powyżej) to jednocześnie mocne generatory.

Technika

Napędy elektryczne E-TECH są konstruowane na silniku BLDC. Silnik synchroniczny, bezszczotkowy, z magnesem stałym to najwydajniejszy napęd elektryczny. Cechuje go oszczędność, cicha praca oraz kompaktowe rozmiary. Wszystko to zostało zamknięte w aluminiowej, wodoszczelnej obudowie, zabezpieczonej przed działaniem wody morskiej. Takie właściwości zapewniają długi okres eksploatacji oraz minimalną ilość niezbędnej konserwacji. Zamieszczone obok cechy pozwalają ujrzeć zalety silnika synchronicznego ze stałym magnesem E-TECH w porównaniu do wciąż używanych silników asynchronicznych.


Ładowanie akumulatora

Napędy elektryczne E-TECH (4 kW lub powyżej) to jednocześnie mocne generatory. W poruszającej się łodzi lub w ustawieniach hybrydowych obracający się silnik E-TECH może ładować akumulator. Zakończenia wału po obu stronach silnika ułatwiają wbudowanie szeregowej konfiguracji hybrydowej.


Każdy napęd E-TECH z zamkniętym układem chłodzenia cieczą jest dostarczany z przyłączami Push-In na przewodach chłodzenia. Kable elektryczne/elektroniczne zostały oznaczone kolorami. Układ chłodzenia to obieg zamknięty, który można napełnić powszechnie stosowanymi płynami chłodniczymi. Klient może wybrać wymiennik ciepła pod łodzią lub chłodnicę montowaną w dobrze wentylowanym miejscu na łodzi.
Na życzenie klienta E-TECH produkuje elektryczne silniki przyczepne o klasycznym wyglądzie silnika przyczepnego. Dzięki takim silnikom zewnętrznym odpowiadamy na potrzeby klienta, który nie chce zmieniać za dużo w wyglądzie swojej łodzi, jednak potrzebuje silnego i wydajnego napędu.
Klienci zwracają się do nas również z prośbą przystosowania istniejącego napędu łodzi do silnika elektrycznego, co udało nam się zrealizować dzięki silnikom E-TECH. Takie efekty możemy uzyskać również dla Ciebie! Porozmawiaj z nami na temat różnych możliwości.
Akumulator, brzegowe przyłącze energetyczne, śruba napędowa, przedłużki.
Producent udziela pisemnej ograniczonej gwarancji na każdy układ napędowy E-TECH: – 24 miesiące do użytku prywatnego – 12 miesięcy do użytku komercyjnego.
Przez wiele lat jako szkutnicy instalowaliśmy napędy elektryczne pochodzące od innych producentów. W roku 2009 Firma E-TECH zdecydowała się opracować swój własny napęd E dla jachtów oraz łódek. Wiele niedociągnięć w układach instalowanych wcześniej skłoniło nas do opracowania lepszego rozwiązania. Naszym celem są najlepsze napędy elektryczne za przystępną cenę. Jako szkutnicy jesteśmy świadomi ewentualnych problemów oraz niesprzyjających warunków, jakie mogą towarzyszyć łodzi na morzu. Dlatego postawiliśmy przede wszystkim na jakość oraz wytrzymałość. Wydajność oraz oszczędność to nasz naturalny wybór dla zapewnienia najnowszej technologii. Kierując się tymi zasadami, Firma E-TECH opracowała układ napędu E o wysokiej jakości oraz wydajności. Odpowiedź rynku na napędy E-TECH jest najlepszym poświadczeniem słuszności naszego wyboru. W krótkim czasie setki naszych układów znalazły zadowolonych odbiorców.