Wspieramy utalentowanych ludzi

Wspieramy utalentowanych ludzi

Jesteśmy sponsorem PWR Solar Boat Team. Dostaliśmy od nich ciekawy artykuł. Zapraszamy do lektury.

Od początku roku działamy projektując instalację fotowoltaiczną, budując prototyp mechanizmu hydroskrzydeł oraz rozwijając sieć CAN, która będzie służyć nad jako medium komunikacji pomiędzy poszczególnymi modułami. Mamy również okazję nauczyć się obsługi silnika napędowego firmy ETECH, który otrzymaliśmy pod koniec 2019 roku, a który posłuży nam za źródło mocy, dzięki której mamy nadzieję błyskawicznie wznosić się nad taflę wody i płynąć po zwycięstwo w nadchodzących zawodach. W przypadku instalacji fotowoltaicznej staramy się tak dopasować rozmieszczenie i wielkość ogniw, aby jednocześnie (przy różnym połączeniu paneli) móc uzyskiwać moce do 480 Wp (wymóg zawodów Solar Splash w USA) lub moc maksymalną – 1040 Wp (Solar Sport One w Holandii).

Oprócz tego stworzyliśmy dwa stanowiska testowe, które służą nam do testów układów automatyki hydroskrzydeł zanim będziemy w stanie zwodować przeprowadzić testy w rzeczywistych warunkach. Pierwsze ze stanowisk symuluje ruch cięgien hydroskrzydeł zbudowany w skali 1:1, natomiast drugie symuluje zanurzenie mieczy łodzi w dwóch niezależnych od siebie pomiarach, wraz z przechyłem łodzi we wszystkich osiach.

Na pierwszym stanowisku prototypujemy łożyskowania wałów, testujemy konstrukcję ramion cięgien do hydroskrzydeł wydrukowanych w 3D w ramach wstępnej wersji, sprawdzamy również pracę całego układu silniki-ramiona-cięgna-ramiona, szukamy problemów z nadmiernym tarciem, brakiem osiowości, testujemy sposób montażu całości przed umieszczeniem tej niezwykle ważnej dla nas części układu w docelowej łodzi.

Na drugim stanowisku przeprowadzamy niezależnie pomiary zanurzenia na obu mieczach zestawiając je z danymi położenia kątowego łodzi. Pozwala nam to na symulację warunków, które panować będą podczas zawodów, oraz na odpowiednie dostrojenie odpowiedzi łodzi na te warunki.

Co do prac nad silnikiem i jego osprzętem, pracujemy nad integracją naszego systemu komunikacji z systemem, w który wyposażony został sterownik silnika, oraz nad ergonomicznym montażem zarówno manetki ciągu, wyświetlacza, jak i korzystnym konstrukcyjnie położeniem sterownika oraz niezawodnym montażem silnika.

Nie możemy się doczekać wzięcia zamontowanego silnika na nieco żywsze testy nad wodę!

Zapraszamy do śledzenia naszego facebooka: https://www.facebook.com/PWrSolarBoatTeam, gdzie regularnie publikujemy relacje z postępów nad pracami oraz jak płynie u nas czas (albo jak u nas leci).

coraz większe kręgi zatacza pandemia wirusa my chcemy troszkę umilić Wam czas pisząc o innych kręgach. O tych które zostawia za sobą mknąca po jeziorze łódka napędzana naszym silnikiem elektrycznym.  No dobra, troszkę poleciałem, może to nie kręgi tylko fale, ale chodzi o efekt. 

E-Tech electric drives for boats. We support talented people
E-Tech electric drives for boats. We support talented people
E-Tech electric drives for boats. We support talented people
E-Tech electric drives for boats. We support talented people
E-Tech electric drives for boats. We support talented people